Parafia Wniebowzięcia NMP w Lutczy

Ogłoszenia- 04.04.2024 r.

1. Wczoraj o godz. 18.00 młodzież z naszej parafii otrzymała sakrament bierzmowania z rąk Ks. Biskupa Jana Wątroby w parafii Niebylec. Gratulujemy Rodzicom i bierzmowanym zaangażowania i sumiennego przygotowania do tego sakramentu. W następną niedzielę rozpoczynamy tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

2. W niedzielę, dziś 14 kwietnia Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zapraszamy do ogólnopolskiej akcji odkrycia na nowo piękna i głębi Biblii.

3. Trwają w dalszym ciągu prace przy budynku plebanii. Bóg zapłać Firmie Pana Jerzego, która pracowała gratisowo głównie przy wieńcu i kominach oraz innym Panom, którzy  usuwali gwoździe z konstrukcji starego dachu: Panom: Ignacemu, Tadeuszowi, Stanisławowi oraz innym Panom. Praca przy kominach pochłonęła sporo czasu. Dziękuję Panu Wiesławowi i Panu Robertowi, również innemu Panu Wiesławowi, Panu Marcinowi i Józefowi za kilkudniową pracę, także bardzo dziękuje serdecznie Pracownikom Firmy Pana Witolda. Pan Robert wraz z Panami Dekarzami oraz innymi Panami demontował stary dach: Bóg zapłać z całego serca. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ostatnie prace wykończeniowe przy parkingu także położenie korytek Panom: Mariuszowi, Józefowi, Janowi, Łukaszowi, Janowi, Tadeuszowi i Janowi oraz Panu Mariuszowi, również za prace ogrodowe: Panu Eugeniuszowi i Panu Marianowi, za prace ziemne: Panu Antoniemu i Panu Pawłowi, za prace porządkowe Panom: Mateuszowi, Karolowi i Sebastianowi oraz Panu Bogdanowi. Dziękujemy serdecznie za oczyszczenie Groty Matki Bożej i muru przykościelnego Panu Marcinowi, za oczyszczenie figury Pana Jezusa na zewnątrz Panu Wiesławowi. Zakończyły się prace przy dachu, zostanie do zrobienia jeszcze podbitka. Dziękujemy bardzo z całego serca Firmie Pana Roberta Gołdy za profesjonale położenie dachu i jego pokrycie: Panom Robertowi, Krzysztofowi, Dariuszowi i Bartłomiejowi a także Serafinowi. Bóg zapłać za wykoszenie trawy przy kościele, plebani oraz budynkach gospodarczych Panom Mariuszowi i Maciejowi. Dziękuję Firmie Rur-Bud oraz Dudex za życzliwość. Bóg zapłać Panu Andrzejowi i Mateuszowi, Mariuszowi, Józefowi i Eugeniuszowi również za wczorajsze prace. Bardzo prosimy aby na starym cmentarzu śmiecie składować bliżej głównego wejścia w specjalnych skrzyniach.

4. W poniedziałek obchodziliśmy Dzień Świętości Życia a w piątek nasz parlament przyjął zapisy liberalizujące ustawę o ochronie życia, to bardzo smutny dzień we wspólnocie Kościoła w Polsce i trudno nie wyrazić sprzeciwu.

5. Jeszcze raz dziękujemy Panom i Paniom za rozebranie dekoracji i konstrukcji Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego.

6. W najbliższy piątek zapraszamy serdecznie młodzież na spotkanie KSM-u, po Mszy Św. wieczornej w salce parafialnej.

7. Spotkanie dla ministrantów, lektorów i scholi w sobotę o godz. 9.00 w kościele.

8. Bóg zapłać Rodzinom, które ostatnio sprzątały nasze świątynie oraz także za złożoną ofiarę. Prosimy w następną sobotę i poniedziałek do kościoła parafialnego Rodziny z numerów: 478, 479, 480, 481, 482, 487, 488, 490, 491, 494 a do kościoła zabytkowego Rodziny z numerów: 438, 436. Od 8 kwietnia poza parafią odprawiana jest Gregorianka za sp. Józefa Jarosza. Odprawiono już wszystkie Msze św. za + Krystynę Telesz.

9. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w ostatnią niedzielę na Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Dziś składka na cele diecezjalne. Bóg zapłać  3 Rodzinom, które w miesiącu marcu złożyły łączną ofiarę: 4100 zł. Dziękujemy bardzo również 3 rodzinom w ostatnim tygodniu, które złożyły ofiarę na remont plebani: dach i elewację. Kwota: 1400 zł.

10. 1 czerwca ogólnopolski zjazd Róż różańcowych, zapisy na pielgrzymkę w parafii Połomia.

11. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Pomódlmy się w ramach ogólnopolskiej akcji w intencji dzieci poczętych, aby mogły się narodzić: Anioł Pański …….
także za bierzmowanych oraz za całą naszą parafię, aby prowadziła nas Matka Boża  Wniebowzięta, Patronka wspólnoty:  Pod Twoją obronę…