Parafia Wniebowzięcia NMP w Lutczy

Ogłoszenia- 14.07.2024 r.

1. W tym tygodniu będą odprawiane Msze święte w parafii za + Helenę Urban,+ Grzegorza Jurka (od niedzieli do środy), następnie za+ Ryszardę Kobiałkę (od czwartku do następnej środy). Wszystkie intencje pogrzebowe. Od 14 lipca do 30 lipca będą także odprawiane Msze św. poza parafią za śp. Tadeusza Gołdę.

2. Inwestycje. W czwartek i piątek zostały uzupełnione spoiny cementowe w murze nowego kościoła od strony zachodniej i wschodniej. Bóg zapłać z całego serca Panom: Zbigniewowi Duplaga i Tadeuszowi Bober za te prace. Wczoraj została wyplantowana ziemia na skarpie przed kościołem. Bardzo dziękujemy za przekazanie ziemi p. Antoniemu Szopie, transport p. Wiesławowi Bobek, za wykonana pracę Panom: Dawidowi Moskal, Władysławowi Kmon i Mateuszowi Florko. Bardzo dziękujemy naszej młodzieży za wymalowanie barierki koło zakrystii:  Jakubowi Frączek, Jakubowi Źrebiec i  Hubertowi Długosz. Zostały już odświeżone wszystkie pomieszczenia koło kaplicy pogrzebowej (duży metraż). Serdecznie dziękujemy Panom: Wojciechowi Stachowicz, Wojciechowi Gołdzie,  Kaźmierzowi Lambert, Andrzejowi Ziobro, następnie za uporządkowanie tych pomieszczeń: Panu Mariuszowi Małek i Krzysztofowi. Dziękujemy również za posprzątanie wszystkich miejsc po wczorajszym remoncie Paniom: Annie Smela i Bogumile Paśko.

3. Bardzo dziękujemy Rodzinom, które ostatnio posprzątały nasze świątynie, zrobiły bukiety. Bardzo prosimy w następną sobotę i poniedziałek do kościoła parafialnego rodziny z numerów: 726a, 727, 729, 730, 732, 733, 735, 738, 740, 742 a do kościoła zabytkowego Rodziny z numerów: 411a i 408. Zostały wykoszone obejście wokół nowego kościoła i plebanii. Bóg zapłać za te wszystkie prace Panu Waldemarowi Sobaś a wokół starego kościoła Panom: Bogdanowi Ziemniak i Mariuszowi Szostak.

4. Dziękujemy serdecznie naszej Straży za użyczenie sprzętu we wczorajszych pracach. Przy kościele pojawiły się nowe lampy, Jesteśmy bardzo wdzięczni za ich przekazanie na rzecz świątyni Panu Krzysztofowi Lech. Bardzo dziękujemy za wczorajszą kilkugodzinną pracę montażową od rana do wieczora: Panu Krzysztofowi Lech, Eugeniuszowi Lech i Panu Robertowi. Uchwyty na lampy wykonał p. Grzegorz Lenart, dziękujemy bardzo.

5. Za tydzień składka gospodarcza. Przed nami jeszcze w tym sezonie niezbędna, wydatkowa praca odprowadzenia spalin gazowych przy nowym kościele, obecne rury, ich długość nie spełnia norm dlatego trzeba będzie dokonać przeróbki i zamontować takie kominy odprowadzające, które posiada już wiele kościołów. Przeróbki tego typu prowadzone są w wielu świątyniach.

6. W piątek została podpisana umowa między Parafią a naszą Gminą, dotycząca dotacji prac przy starym kościele w uzgodnieniu z Konserwatorami. Prace ruszą w sierpniu. W nich znajdzie się m.in.: odtworzenie zniszczonego okna nad zakrystią, remont drzwi wejściowych zakrystii oraz remont drzwi wejściowych do kruchty od strony południowej.

7. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w Rzeszowie, jak informował Ks. Administrator tydzień temu,  Zarząd Funduszu 3 lipca unieważnił nabór wszystkich wniosków z 8 kwietnia 2024 roku, również nasz- na zadanie „Termomodernizacja budynku plebanii Parafii Rzymskokatolickiej pw. Wniebowzięcia NMP w Lutczy”. Uzasadnienie podane jest w oficjalnym piśmie na tablicy ogłoszeń.

8. Bóg zapłac za ostatnią składkę, na Remont 2024 kolejnym Rodzinom, które złożyły ofiarę. Prace elewacyjne zaczną się pod koniec lipca.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Warszawy – Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli, Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Cmentarz Powązki Wojskowe, zwiedzanie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Centrum Opatrzności Bożej. Koszt 170 zł. Zapisy w zakrystii, zaliczka 50 zł.  Wszystkim życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.