Parafia Wniebowzięcia NMP w Lutczy

KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM) zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, którzy pragną twórczo i aktywnie spędzić swój wolny czas. Poprzez modlitwę, czynienie dobra i zabawę odnajduje tu sens życia, jakim jest Bóg. Dzięki temu młodzi gotowi są całym swoim życiem „służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie”, ponadto coraz bardziej rozwijać swoje życie duchowe, pracować nad sobą i doskonalić swoje cnoty. Patronką KSM-u jest bł. Karolina Kózkówna.
Formacja ta powstała w roku 1934 jako Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Męskiej (KSMM) i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Żeńskiej (KSMŻ). Następnie po II Wojnie Światowej zostało reaktywowane dopiero w 1990 roku już jak Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM). W naszej parafii KSM grupa ta liczy ok. 25 osób, członkowie spotykają się w domu parafialnym po piątkowej Mszy św. Oprócz cotygodniowej formacji, starają się brać udział w dodatkowych wydarzeniach jak Spotkanie Młodych Diecezji Rzeszowskiej, wyjazd na dni skupienia do domu ośrodka diecezjalnego KSM w Przybyszówce.
Stowarzyszenie młodych daje im możliwość pogłębienia swojej wiary, poznania nowych ludzi oraz miłego spędzenia czasu. Zapraszamy.