Parafia Wniebowzięcia NMP w Lutczy

Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa

Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wspólnota INSJ została powołana 01.03.2015 roku na początku w liczbie 24 osób za zgodą ks. Proboszcza i Opiekuna Jana Ochała. Odtąd gromadzi się w każdy czwartek danego miesiąca w kościele parafialnym na adoracji Najświętszego Sakramentu. W adoracji tej uczestniczą też inni członkowie grup oraz parafianie zaproszeni w ogłoszeniach parafialnych przez naszych kapłanów. Animatorką luteckiej wspólnoty jest Józefa Bobek.
Znakiem wspólnoty jest wizerunek Chrystusa Króla w koronie z widocznym sercem, prawa ręka uniesienia do błogosławieństwa a w lewej berło.
Celem wspólnoty jest wynagrodzenie za grzechy osobiste, rodzinne, narodowe, jak również kształtowanie serc ludzkich w naszych rodzinach, we wspólnocie parafii, diecezji oraz całej naszej ojczyźnie na wzór Serca Pana Jezusa.
Na modlitwach powierzamy Sercu Jezusowemu różne intencje:
– naszą ojczyznę oraz rządzących
– ważne uroczystości parafialne
– w pierwsze czwartki każdego miesiąca rozwój dzieł INSJ
– kapłanów oraz ich posługę
– dobre i owocne przeżywanie czasu Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia, Wielkiego Postu jak również Świąt Wielkanocnych
-pożyteczne przeżywanie rekolekcji parafialnych, szkolnych, ostatnio odbytych Misji Parafialnych, Intronizacyjnych oraz Renowację Misji (28.05-01.06.2023 r.)
– życie nas wszystkich wg przykazań Bożych
– duchowe owoce dla pielgrzymujących do różnych miejsc religijnych, sanktuariów
– rodziny naszej parafii, osoby starsze, chore, samotne
– powołania kapłańskie i zakonne
-intencje dziękczynne za otrzymane łaski czy też inne wynikające z potrzeby chwili
Ponadto, kto może uczestniczy w spotkaniach modlitewnych, diecezjalnych wspólnot, czuwaniach animatorów, pielgrzymkach by wypraszać potrzebne łaski dla rodzin parafii.
Z pewnością każda inicjatywa, jak również duchowe działanie członków grupy jest wkładem w misję służby Bogu oraz drugiemu człowiekowi, za to należy dziękować Bożej Opatrzności, jak również polecać grupę INSJ oraz jej opiekunów, sympatyków Bożej opiece.